Різноманітність покрівельних матеріалів на ринку, здавалося б, витіснило традиційний метал. Популярна, хіба що, металочерепиця. Але це тільки на перший погляд. Багато хто зараз вибирають металеву покрівлю, благо її різновидів чимало, а нові технології роблять покрівельний метал надійним і зручним в роботі.
Оцинковане дахове залізо - порівняно недорогий, легкий у роботі матеріал, який дозволяє влаштовувати крівлі практично будь-якої складності. Листи оцинкованого заліза використовуються також для пристрою карнизних звисів, жолобків, ендов, настінних жолобів і водостічних труб. Для додання металеві покрівлі декоративних властивостей і додаткового захисту від корозії застосовують спеціальні полімерні покриття. Сталеві покрівлі з полімерним покриттям зарекомендували себе, як високоякісний і довговічний матеріал.
Кровельные работы и материалы в Киеве.
Сталевий оцинкований лист з полімерним покриттям має багатошарову структуру: стальний лист, шар цинку, пасивує шар, шар грунту, з внутрішньої сторони листа - захисна фарба, а з зовнішнього - шар кольорового полімеру. Д остоінства металевої покрівлі: легкість, негорючість, простота ремонту, малі кути ската, можливість механізації укладки. Недоліком цього матеріалу є порівняно невеликий термін служби, сприйнятливість до корозії, а також низька звукоізоляція. Оцинкована покрівля вимагає обслуговування і періодичного забарвлення.
Хорошу репутацію має мідна покрівля. Пластична, довговічна, досить легка, мідь підходить для дахів будь-якої складності. Даному матеріалу для покрівлі ми присвятили окрему статтю.
Сплав цинк-титан має широке застосування в будівництві, оскільки він дозволяє робити нові покрівлі класичного вигляду, які можуть служити більше 100 років.
Мають попит і крівлі з кольорового алюмінію. Антикорозійний сплав може служити 80-90 років. Його колірна гамма включає більше 40 квітів. При цьому колір залишається незмінним протягом 40 років, яка досягається за рахунок високоякісного полімерного покриття. Випускається кольоровий алюміній в довгих рулонах, що виключають поперечні шви. Шматки скріплюються між собою фальцами, як і у випадку з мідною покрівлею.
Нарешті, слід сказати і про таку відносної новинці, як покрівлі із сплаву «цинк-титан». Він складається з очищеного цинку і ряду легуючих добавок: титану, міді і алюмінію. Мідь і алюміній надають цьому матеріалу пластичність, а титан - міцність. Створений в шістдесятих роках, сплав отримав широке застосування в будівництві, оскільки дозволяє робити нові покрівлі класичного вигляду, які служать більше ста років. Покрівля з «цинк-титану» практично не вимагає догляду, а благородна патина, що виникає з часом, лише додає їй вишуканість.