Карта сайта URC

Укладання черепиці

Покрівля з керамічної (глиняної) черепиці


Всі дрібноштучні покрівельні матеріали, в тому числі і керамічна (глиняна) черепиця, укладаються внахлест. Існує як одинарний нахлест, що дає одношарове покрівельне покриття, так і подвійний нахлест, що дає двошарове і навіть тришарове покрівельне покриття.
Укладання керамічної (глиняної) черепиці
Гидроизоляционные работы, от професионаллов
Укладання керамічної (глиняної) черепиці відбувається у 3 - 4 ряди одночасно і ведеться наступним чином. У прикарнизних ряду викладають дві цілі черепиці, у другому - спочатку половинку, а потім цілу, у третьому ряду - одну цілу черепицю. Потім повертаються до першого ряду і кладуть ще по одній черепиці у всіх уже початих рядах. У четвертому ряду кріплять одну половинчату і одну цілу черепицю, у п'ятому - одну цілу - і знову повертаються до першого ряду, щоб додати по одній цілій черепиці в усі укладені ряди і т. д.

Кількість шарів покриття при подвійному нахльостуванні залежить від величини нахлеста, так як вищерозміщені ряди перекривають нижні більш ніж на половину довжини черепиці.
Не можна забувати, що при подвійному і більш нахльостуванні значно зростає вага покрівлі.
Кріплення керамічної (глиняної) черепиці до обрешітки

До решетування керамічна (глиняна) черепиця кріпиться скобами, цвяхами, дротом, кляммерами, пропускає в отвори черепиці, або тримається за рахунок власної ваги.

Розподіл навантаження

Для того щоб навантаження на стіни будівлі від покрівлі була рівномірною, укладання черепиці бажано вести одночасно на обох скатах. Через 3 - 4 місяці після укладання черепиці поперечні шви рекомендується промазати з боку горища вапняним розчином з додаванням до нього волокнистих матеріалів, а зверху пофарбувати олійною фарбою.
Використання містків для укладання покрівлі з черепиці

При виконанні покрівельних робіт з використанням керамічної (глиняної) черепиці, щоб не пошкодити вже укладену покрівлю, використовують містки у вигляді настилу з дощок. Надалі ці містки можуть служити і при експлуатації покрівлі: наприклад, для ремонту даху та забезпечення доступу до димаря або слухового вікна.

Влаштовують містки від виходу на дах до димової труби й уздовж коника і карнизів. Місток встановлюється на вже готовій частині покрівлі: для цього в місцях його кріплення знімають черепицю, після чого кріплять місток до решетування, черепицю прибивають на місце, а отвори закладають цементним розчином.
Разработка сайтов: MSGROUP