Карта сайта URC

Типи гідроізоляції


Антіфільтраціонная гідроізоляція застосовується для захисту від проникнення води в підземні і підводні споруди (підвали і заглиблені приміщення будівель, транспортні тунелі, шахти, опускні колодязі і кесоні), через підпірні гідротехнічні споруди (греблі, їх екрани, понуро, діафрагми), а також для захисту від витоку експлуатаційно-технічних або скидних вод (канали, тунелі та ін водоводи, басейни, відстійники, резервуари та ін.)

Антикорозійна
гідроізоляція  призначена для захисту матеріалу споруд від хімічно агресивних рідин і вод (мінералізовані грунтові води, морська вода, стічні води промислових підприємств), від агресивного впливу атмосфери (надземні металеві конструкції, гідротехнічні споруди в зоні змінного рівня води) і від електрокорозії, що спричиняється блукаючими струмами (опори ліній електропередач, трубопроводи та ін підземні металеві конструкції). По виду основного матеріалу розрізняють гідроізоляцію асфальтову антикорозійну, мінеральну, пластмасову та металеву; за способом пристрою - фарбувальну, штукатурну, обклеювальної, литу, просочувальних, ін'єкційну, засипних, вмонтовувану; за основним призначенням і конструктивними особливостями - поверхневу, шпонкову, що працює «на притиск »і« на відрив », ущільнюючу шви і сполучення, комплексного призначення (теплогідроізоляція, пластичні компенсатори).

Фарбувальна
гідроізоляція  (гаряча і холодна) виконується у вигляді тонкого (до 2 мм) багатошарового покриття, зазвичай з бітумних і полімерних лаків і фарб, для протівокапіллярной і антикорозійного захисту залізобетонних і металевих конструкцій. Найбільш надійні гарячі бітумно-полімерні і холодні епоксидно-каучукові покриття. Все більше застосування отримують нові полімерні матеріали холодного отверждения.

Штукатурна гідроізоляція (гаряча і холодна) являє собою багатошарове (до 2 см) покриття; найбільш поширені для залізобетонних споруд: цементний торкрет, холодні і гарячі асфальтові штукатурні розчини і мастики, які не потребують захисного огородження та дозволяють механізувати процес їх нанесення. Розширюється застосування полімербетонних і полімерцементних покриттів, колоїдного цементного розчину.

Обклеювальна гідроізоляція проводиться наклейкою рулонних матеріалів у вигляді багатошарового (зазвичай в 3-4 шари) покриття з обов'язковим захистом поверхневими стяжками й стінками. Незважаючи на велике поширення, обклеювальна гідроізоляція у ряді випадків замінюється фарбувальною і штукатурної гідроізоляцією. Відрізняється підвищеною тріщиностійкість; вдосконалення її йде по шляху застосування полімерних плівок, склопластиків.

Лита
гідроізоляція  - найбільш надійний вид гідроізоляції; виконується, як правило, з гарячих асфальтових мастик і розчинів розливанням їх по горизонтальному підставі (в 2-3 шари загальною товщиною 20-25 мм) і заливкою за стінку або опалубку на стінах (завтовшки 30-50 мм); внаслідок складності і дорожнечі виконується в особливо відповідальних випадках. Розвиток її йде по шляху застосування асфальтокерамзітобетона, бітумоперліта, пеноепоксідов та ін пінопластів.

Засипна гідроізоляція влаштовується засипкою сипких гідроізоляційних матеріалів у водонепроникні шари і порожнини, наприклад, огороджені опалубкою. Аналогічна по конструкції і призначенню литої гідроізоляції, але має велику товщину (до 50 см) і комплексне теплогідроізоляціонное призначення (гідрофобні піски і порошки, асфальтоізол) при невеликій водонепроникності.

Просочувальна
гідроізоляція виконується просоченням будівельних виробів з пористих матеріалів (бетонні плити та блоки, азбестоцементні листи і труби, блоки з вапняку і туфу) в органічному в'яжучому (бітум, кам'яновугільний пек, петролатум, полімерні лаки). Просочувальна гідроізоляція найбільш надійна для збірних елементів, що піддаються інтенсивним механічним діям (палі, труби, тюбінги, фундаментні блоки).

Ін'єкційна
гідроізоляція  здійснюється нагнітанням терпкого матеріалу в шви і тріщини будівельних конструкцій або в примикає до них грунт методами, аналогічними пристрою протифільтраційних завіс; використовується, як правило, при ремонті гідроізоляції. Для її пристрою все ширше застосовуються нові полімери (карбамідні, фуранові смоли).

Змонтована
гідроізоляція виконується із спеціально виготовлених елементів (металеві та пластмасові листи, профільні стрічки), що прикріплюються до основної споруди монтажними зв'язками. Застосовується в особливо складних випадках. Вдосконалення її йде по шляху використання Етилен-пропіленовий каучуку, приклеиваемого до твердого підстави або укладається на грунт, склопластиків, жорсткого полівінілхлориду, індустріального виготовлення збірних залізобетонних виробів, покритих в заводських умовах фарбувальною або штукатурною гідроізоляцією. Найбільш поширений конструктивний вид гідроізоляції - поверхневі покриття у поєднанні з ущільненням деформаційних або конструктивних швів і пристроєм сполучень, що забезпечують безперервність всього напірного фронту споруди.

Поверхневі гідроізоляції конструюються таким чином, щоб вони притискалися натиском води до ізольованої несучої конструкції; розроблені також нові види конструктивної гідроізоляції, що працює «на відрив». Істотне значення в гідроізоляції споруд мають ущільнення деформаційних швів, вони влаштовуються для додання швам водонепроникності і захисту їх від засмічення грунтом, льодом, плаваючими тілами. Крім водонепроникності, ущільнення повинні також володіти високою деформативних здатністю, гнучкістю, з тим щоб вони могли вільно слідувати за деформаціями сполучуваних елементів чи секцій споруди. Найбільш поширені типи ущільнень - асфальтові шпонки і прокладки, металеві діафрагми і компенсатори, гумові і пластмасові діафрагми, прокладки і погонажні герметики. Передбачається також широке застосування бітумно-полімерних герметиків, склопластиків і стеклоеластіков, що дозволяють створювати більш прості і надійні ущільнення. Гідроізоляція, що працює «на відрив», виконується у вигляді покриттів, що наносяться на захищає конструкцію з боку, зворотнього натиску води. Застосовується головним чином при ремонті та відновленні гідроізоляції споруд (наприклад, шляхом оштукатурювання зсередини затоплюваних підвалів будівель) і для гідроізоляції підземних споруд, що несуть конструкції яких бетонуються впритул до навколишнього грунту або скельному підставі - тунелі, опускні колодязі, підземні приміщення великого заглиблення (при антіфільтраціонной їх захисту). Для влаштування гідроізоляції цього типу застосовуються гідроізоляційні покриття, що допускають анкерування за основну конструкцію (лита і вмонтовується гідроізоляції) або мають високу адгезію до бетону при тривалій дії води (цементний торкрет, холодна асфальтова і епоксидна фарбувальна гідроізоляція).

Проникаюча гідроізоляція: сухі суміші, що складаються з цементу, кварцового піску певного хімічного і гранулометричного складу хімічно активних добавок. Розчинені у воді іони хімічно активної добавки проникають по мікропорах у внутрішню структуру бетону і там кристалізуються, в результаті хімічних реакцій, утворюючи надійну перепону на шляху води. Активні хімічні компоненти, які проникли вглиб тіла бетону, розчиняючись у воді, вступають в реакцію з іонними комплексами кальцію алюмінію, різними оксидами і солями металів, що містяться в бетоні. У ході цих реакцій формуються більш складні солі, здатні взаємодіяти з водою і створювати нерозчинні кристалогідрати - освіти у вигляді ігловідних, хаотично розташованих кристалів. Мережа цих кристалів заповнює капіляри, мікротріщини і пори шириною до 0,5 мм. При цьому кристали є складовою частиною бетонної структури. Завдяки силі поверхневого натягу води, кристали стають нездоланною перешкодою на шляху води. Тим самим блокується фільтрація води крізь товщу бетону, при цьому відбувається захист арматурного каркаса від агресивного середовища грунтових (техногенних) вод. Термін дії проникаючої гідроізоляції відповідає терміну експлуатації бетонних конструкцій, так як кристалогідрати знаходяться глибоко в структурі бетону, змінюючи його механічні властивості. Додатково збільшується міцність бетону на стиск.

Напилювана
гідроізоляція застосовується для захисту від проникнення води покрівлі, фундаментів, водойм, підвалів і підземних приміщень. Напилювана гідроізоляція є двокомпонентної системою гідроізоляції, що складається з базисного елемента і каталізатора отверждения. Покриття наноситься на оброблювану поверхню методом холодного розпилення, після застигання утворює міцну мембрану. Напилювана гідроізоляція має високу адгезію до будь-якої підстави (сталь, бетон, руберойд), незалежно від його рельєфу, не містить швів, не вогненебезпечна, не має запаху, володіє тривалим терміном служби.

Комплекс робіт з улаштування гідроізоляції включає: підготовку підстави, пристрій гідроізоляційного покриву і захисної огорожі, ущільнення деформаційних швів і сполучень гідроізоляції. При виборі типу гідроізоляції віддають перевагу таким покриттям, які, при рівній надійності і вартості, дозволяють комплексно механізувати гідроізоляційні роботи, ліквідувати їх сезонність.
Разработка сайтов: MSGROUP