Карта сайта URC

Сланцева покрівля. Монтаж і пристрій сланцевої покрівлі

Якщо ви мрієте про елегантному аристократичному будинку, то це завдання допоможе вирішити покрівля, крита сланцем. Таку дах видно здалеку завдяки характерному м'якому блиску цього благородного матеріалу, за допомогою якого можна надавати вдома практично будь-який стиль, створювати поверхні будь-якої складності та виду. Будинок, критий сланцем, ніколи не залишиться непоміченим, загальну увагу йому гарантоване.
Сланець - це природний покрівельний матеріал, гірська порода, що сформувалася за мільйони років під впливом високих температур і тиску при гороутворенні з глинистих каменів. Сланець має шарувату структуру.

Все услуги кровельных работ.

Матеріал міцний і пружний, піддається кілку, різанні, свердління. Володіє звуко-і теплоізоляційними властивостями. Завдяки тому, що цей покрівельний матеріал не має внутрішніх капілярів, він не пропускає воду. Добре витримує перепади температур, морозостійкий, стійкий до ультрафіолетового опромінення, не втрачає колір.

Завдяки шаруватості, сланець легко колеться на пластини, і саме їх використовували у будівництві з незапам'ятних часів. Археологи відносять перше застосування сланцю до періоду правління Риму. Масова видобуток сланцю в кар'єрах почалася в Німеччині в 12 столітті. Через сто років, дізнавшись про чудові якості цього матеріалу, його почали добувати у Франції, Англії, Ірландії. У цих країнах з вологим прохолодним кліматом сланець виявився до речі в якості покрівельного покриття. Замки і палаци Європи були покриті цим красивим матеріалом. Сланець служив натхненням для зодчих і будівельників, які покривали їм мудрі даху, до цих пір є шедеврами архітектури.Природним сланцем покриті Букінгемський палац, Лувр, резиденція канцлера Німеччини, Единбурзький замок та інші відомі будівлі.
Пластини створюються вручну по технології, відпрацьованої століттями: кожна платівка відколюється від брили, після чого їй надається необхідний розмір при товщині від 4-х до 6-ти мм (клас А) і до 12 мм (клас В). Більш якісного є плитка класу А. Плитка класу В створюється з менш якісних порід, і вона коштує дешевше в Європі (але її ціна може виявитися вище в інших країнах через оплату на митниці, оскільки виплати здійснюються за вагою, а плитка У важче ).
Вага 1 кв.м. укладання - до 25 кг. Подвійна укладання збільшить вагу до 50 кг.Сланець має колір: світло-сірий, темно-сірий, зелений і темно-червоний.Плитками з цього матеріалу покривають дахи будь-якої конфігурації, включаючи складні конструкції - ендови, башточки різних форм, труби та ін Термін служби сланцевої покрівлі - 100-150 років і більше, так як пошкодив платівки можна міняти на нові, продовжуючи життя покрівлі.
Сланцеві покрівлі відносяться до елітних видів покриття дахів, їх ціна складає приблизно 100 доларів за кв.м. Основні добувачі сланцю - Англія, Німеччина, Іспанія.
Укладання сланцевих плиток
Гидроизоляция кровли дома

Існує три основні способи укладання сланцю на даху: англійська, французька, німецька.
Плитки використовуються у формі чотирикутника із закругленими краями. Плитки укладаються на решетування і прибиваються трьома цвяхами. Граничний ухил даху при цьому способі - 25 градусів. Плитка укладається під певним кутом до карниза, кут визначається майстром. Кладка виробляється висхідними рядами.Верхні плитки перекривають нижні з боковим та верхнім напуском (величина напуску визначається майстром-укладальником). Ряди сходять або вправо, або вліво.
Англійська спосіб (мал.)

Цим способом виробляється подвійна укладання - кількість шарів плитки визначає покрівельник. Граничний ухил даху - 22 градуси. Використовується плитка прямокутної форми. Укладання проводиться горизонтальними рядами з напуском і бічним проміжком в 30-60 мм. Плитки кріпляться до решетування цвяхами або спеціальними гаками - на рис. вище показаний один із способів кріплення.
Французький спосіб (мал.)

При цьому способі використовується квадратна плитка зі
скошеними боковими кутами. Плитки кріпляться до решетування цвяхами.
Для ущільнення стику плиток на конику даху їх укладають два ряди з підвітряного боку вище плиток іншого ската на 40-60 мм, а що утворився кут замазують зміцнює розчином (склад якого визначить майстер-укладальник)

Така форма плиток найменш дорога. Добре підходить для укладання по прямих лініях. Підходить для класичного стилю будинку. На основі прямокутників і квадратів за рахунок відсікання кутів створюються найрізноманітніші види плитки.
Луската форма (мал.)

Така форма плиток чудово підійде для плавних дахів з перепадами висоти, круглих башточок в романтичному стилі.
Довільна форма (мал.)

Подібні пластини привозять на будівництво необробленими, найрізноманітнішого вигляду. З них можна створювати дах для дому в еклектичному, індивідуальному стилі. Робота з такою покрівлею дуже копітка, так як покрівельник весь час повинен підганяти пластини і підбирати їх прямо за місцем.
Види сланцевої покрівлі

Подібні покриття виготовляються з пластин прямокутної форми за рахунок зрізання кутів.
При покритті у вигляді риб'ячої луски (рис. а) і покритті «кокетка» (ріс.б) плитки укладаються знизу вгору, внахлест.

використовуються плитки різних розмірів. Попередньо плитки сортуються за величиною. Цей вид покриття є довільним. Найбільш великі плитки укладаються в нижні ряди. Найменші зразки призначені для укладання верхніх рядів покрівлі.У міру зменшення розмірів плитки ряди укладаються внахлест один на одного.

на покрівлі зі сланцю різних кольорів: символи, логотипи, кромки і навіть картини, для цього буде потрібно особливе мистецтво покрівельника.
Монтаж сланцевої покрівлі

(Укладання ведуть майстра - фахівці, і всі рішення при проведенні монтажу сланцевої покрівлі беруть вони).

 
Термін служби сланцевої покрівлі багато в чому залежить від пристрою її заснування. Підпокрівельна конструкція найчастіше виконується з дерева.Влаштовується обрешітка з рейок з перетином 40х60 мм. Рейки до крокв прибивають цвяхами завдовжки 90-100 мм. Відстань між рейками залежить від довжини сланцевих плиток і повинно бути менше половини довжини плитки. У місцевостях з сильними вітрами решетування виконується у вигляді суцільної опалубки з дощок товщиною в 25 мм (необхідність у створенні суцільний опалубки визначається покрівельником). У цьому випадку опалубку покривають покладеним пергаміном або вологозахисної паропроніцаємой мембраною.
 
 
Укладання проводиться на решетування, кожна плитка прибивається 2-3 цвяхами. Кількість цвяхів залежить від розміру плитки, виду кладки і кута нахилу покрівлі (розрахунок проводиться після консультації з майстром-укладальником).
 
 
Укладання сланцевих плиток починають від ринви, де укладаються більш великі плитки, до коника крівлі ширина плиток зменшується.
 
 
Плитки укладаються з нахлестом в 60 - 90 мм. Нахлест збільшується при зменшенні ухилу покрівлі, і в міру наближення до звису покрівлі (величина нахлеста визначається майстром-укладальником).
 
 
Укладаються плитки таким чином, що вода, що стікає по даху, збирається до центру плитки, а потім стікає в середину нижченаведеної. Таким чином, якщо одна з плиток відвалиться, дах буде закрита іншими лусочками, поки що випала плитку не замінять на нову.
 
 
Укладання разжелобка. Для разжелобка застосовують три види плиток - середню, ліву та праву. (Мал.)
 

При односторонній разжелобке, для димових труб, горищних вікон і т. д. використовуються ліві і праві плитки (мал.)

У жолоб встановлюється дерев'яна дошка шириною з плитку (краю зрізаються під конус відповідно до кута жолоба), на неї кріпиться середня плитка, а потім ліва і права послідовно. Іноді покрівельник сам виготовляє підходящу для разжелобки форму з необроблених плиток сланцю. В одному ряду звичайно міститься одна середня плитка і по чотири правих і лівих (мал.)
 
Укладання країв даху. Зазвичай для укладання краю даху застосовують квадратні пластинки з розмірами 25х25 см або 35х35 см, або прямокутні пластинки, кути яких зрізаються або закруглюються покрівельником (мал.)
 
 
Укладання подвійного карниза (злив). Подвійний карниз влаштовують для посилення цього місця покрівлі, що зазнає навантаження. Для влаштування подвійного карниза застосовуються плитки у вигляді квадратів і прямокутників зі зрізаними краями (п'ятикутники). Спочатку кріпляться п'ятикутники, а на них зміцнюються квадратні плитки (мал.)
 

Подвійний карниз утворює рівний край даху, на нього можна орієнтуватися при покритті покрівлі.
 
Укладання одинарного карниза (злив). При укладанні простого карниза застосовуються квадратні 30х30 см або 25х25 см, прямокутні або заокруглені по одному краю плитки розміром 20 х30 см. (мал.)
 
литки можуть випускатися нижче, ніж решетування, не більше, ніж на п'ять см (якщо випускати більше, то потрібно влаштовувати подвійний карниз).
 
Під плитки карниза встановлюють горизонтальну рейку для того, щоб вони не відставали від плиток, що покривають основну поверхню покрівлі. (Мал.)
 

Укладання гребеня. Гребінь укладають плитками з напуском 5 см з підвітряного боку. Для гребеня використовуються квадратні плитки 25х25 см або 30х30 см, прямокутні 20х30 см з одним зрізаним або округленим кутом. Під верхні плитки укладається гідроізоляційний матеріал, він відводить воду, якщо вона все ж таки потрапить під плитки. (Мал.)
 
Укладання плитки на ребра даху. Для ребер даху використовують плитку квадратну із закругленими краями або прямокутні з одним заокругленим краєм.Ребра покриваються плиткою з двох сторін аналогічно гребеню. ​​(Мал.)
 
твори на плитках для ребер робить за місцем покрівельник.
 
Укладання плиток для оформлення димових труб і башточок. Для покриття труб використовують вертикальні плитки-лусочки розміром 16х22 см. (мал.)
 

 
Вартість 1 кв. м сланцевої кладки поверхні даху приблизно становить 45 - 65 євро. Вартість розраховується при проектуванні, з урахуванням кута нахилу скатів, наявності башточок і пр.
Зверніть увагу на вимоги при укладанні сланцевої даху:
 
Укладання покрівлі повинна стати останнім етапом після проведення всіх видів робіт - жерстяних і теслярських, а також після монтажу антен, громовідводу і т.п.
 
 
Для вибору напряму укладання плитки потрібно уточнити основний напрямок дують в даній місцевості вітрів (рис.)
 

При правильно вибраному напрямку буде досягнута повна водонепроникність покрівлі. Напрямок плитки вибирається у процесі проектування і вибору способу укладання.
 
Плитки повинні бути розсортовані по товщині для правильного їх розподілу в шарах.
 
 
Потрібно простукати молоточком кожну плитку. Звук при простукуванні повинен бути чистий і нагадувати металевий. Якщо звук хрипкий, це означає, що в плитці є тріщини. Такі плитки бракуються або обрізаються так, щоб частина, що залишилася при простукуванні видавала чистий звук. Потім такі плитки укладають на початку або в кінці ряду.
 
 
Для покрівлі рекомендують застосовувати мідні (або оцинковані) цвяхи з широкими капелюшками, на плоскій основної поверхні покрівлі - діаметр цвяхів 2,8 при довжині 45 мм, на гребенях, краях, розжолобках і ребрах застосовуються цвяхи діаметром 2,8 мм при довжині 55 мм.
 
 
Кожну плитку кріплять не менш як двома цвяхами, і отвори під цвяхи вже є при поставці (виняток - плитки для завершення укладання). При необхідності у крайніх плиток, де велике навантаження, використовують три цвяхи. Також три цвяхи використовуються при ухилі даху більше 40 градусів. Перевірте, щоб цвяхи, якими прибивали плитка, не опинилися в проміжку між двома дошками обрешітки.
 
 
При кріпленні цвяхи до кінця не прибиваються. Між капелюшком і сланцем залишають зазор. Регулювання зазору виробляє покрівельник. Це роблять для запобігання сланцю від тріщин через що виникають напружень, які можуть виникнути при можливої ​​деформації обрешітки.
 
 
Величина напуску плиток залежить від форми, типу укладання, нахилу даху і пр. Напуск зазвичай рекомендують постачальники, але на місці їх коригує покрівельник залежно від форми даху, типу місцевості і т.д. Розрахунок необхідної кількості плиток краще проводити після консультації з виробником.
 
 
Потрібно стежити, щоб лінії кожного ряду були рівними.
 
 
Щоб захистити сланець від сходу снігу, варто застосовувати елементи  

Ці конструкції передбачають при проектуванні.
 
ля запобігання вже укладених плиток від перевантажень, потрібно забезпечити розташовані на даху опорні робочі поверхні з підготовленими до укладання плитками, м'якими підкладкові матеріали. (Мал.)
 
а розташуванням робочих столів на покрівлі під час монтажу стежить покрівельник.
 
Експлуатація покрівлі зі сланцю
1. Для збереження покрівлі її слід регулярно перевіряти. Через переміщення в кроквяної конструкції, викликаних, наприклад, великими навантаженнями при експлуатації мансарди, або при усадці будинку, можуть відбуватися пошкодження покриття.
2. Якщо відбувається виламавши окремих плиток, то проводиться їх заміна.
Покрівля, викладена сланцем, завжди ексклюзивна. Оскільки плитки зі сланцю виготовляють вручну, то навіть якщо проект вашого даху нагадує те, що ви бачили у сусіда, то й тоді будуть помітні відмінності. Сланець допоможе вам створити будь-який стиль будинку - від класики до модерну.

Разработка сайтов: MSGROUP