Карта сайта URC

Штучні покрівельні матеріали


До штучних покрівельних матеріалів відносять металеві покрівлі, черепиця та світлопрозорі покрівлі. Штучні матеріали широко застосовуються в сучасному будівництві для вальмових і мансардних дахів з великим ухилом, поверхня яких - один з основних декоративних елементів будівлі. У цьому випадку звичайно вибираються матеріали, що додають покрівлі фактуру. Штучні покрівельні матеріали застосовувалися здавна. Конкретний вид матеріалу визначався природними умовами місця будівництва: у гірських районах - сланець, в багатих лісом районах - дерев'яна тріска. Найбільш досконалим і універсальним видом штучних покрівельних матеріалів була черепиця, а також традиційні: очерет, дранка, гонт, сланцевий шифер (не плутати з азбестоцементним шифером).
• Камишове (голландське) покриття виконує функції терморегулятора, володіє підвищеними шумоізоляційними якостями, оригінальним, "оксамитовим" зовнішнім виглядом. Цінується покрівельний очерет з засоленої грунту, наприклад в плавнях і островах дельти Дунаю. Найбільш часто зустрічається, є золотисто-жовтий відтінок (через два роки він стає темно-сірим). Голландські стандарти - це очерет діаметром не більше 6 мм і висотою снопа 1,60 - 1,80 м. Камишове покриття - природний, "екологічний матеріал", який практично не піддається хімічній і взагалі технологічній обробці;
• дранка (тріска) - тонкі (5-10 мм) дощечки шириною 90-150 мм, одержувані розколюванням прямослойной чурбаков довжиною 0,5-10 м з ялини, сосни, модрини, осики спеціальним ножем або сокирою. Декоративний варіант дранки, у якій нижній кінець зроблений уступами, називається леміш. Він застосовувався, зокрема, для куполів дерев'яних церков.
• гонт (від польського gont) - пиляні або колоті дощечки довжиною 40-60 см, шириною 10-15 см, що мають клиноподібний поперечний переріз. Товстий (10-15 мм) край гонтіни має паз, в який входить тонкий (2-3 мм) край сусідньої гонтіни; цим досягається велика щільність покрівельного покриття. Гонт, як і дранку, настилають в 3-4 шари по латах з жердин або брусків з кроком в 1 / 3 або 1 / 4 довжини дранки.
• сланцевий шифер (від нім. Schiefer - сланець) - плитки, одержувані розколювання шаруватих гірських порід (переважно, глинистих сланців). Колір - темно-сірий (чорний, червоно-коричневий), форма, близька до квадратної, із стороною 20-40 см. Цей матеріал широко застосовувався на півдні Німеччини, в Австрії, Великобританії, Закавказзя.

Дранка і гонт, завдяки невеликій товщині, швидко сохнуть, і тому дерев'яний дах з них не гниє і зберігається 10-15 років. Такі дахи в перші роки експлуатації мають приємний сріблясто-сірий колір. Сланцевий шифер - дуже довговічний матеріал: багато архітектурних пам'ятників середньовіччя зберегли шиферні крівлі до нашого часу.
Покрівельні роботи.
Металева покрівля Метал - один з найбільш популярних і поширених матеріалів, використовуваних в покрівельній справі. Металеві покрівлі міцні, гігієнічні, вогнестійкі і мають дуже малу вагу близько 5-10 кг/м2 при товщині близько 1 мм. До недоліків покрівель з металу прийнято відносити хорошу тепло-і звукопровідність (добре нагріваються і ще краще гримлять, або добре гримлять і ще краще нагріваються - дивлячись по погоді), а також в тій чи іншій мірі схильні до корозії.

Виробники покрівельних матеріалів і покрівельника намагаються звести ці недоліки до мінімуму або на стадії виробництва (різноманітні покриття, оцинковка), або на стадії проектування та монтажу - підвищена тепло і звукоізоляція, вентиляція покрівлі.

Металеві покрівлі можуть вироблятися як із листових, так і з штучних металевих покрівельних матеріалів: з штампованої металевої черепиці, сталевих, дюралевих хвилястих листів (профільного настилу), з дрібноштучних мідних і позолочених листів. При зведенні металевої покрівлі потрібен спеціальний інструмент і спеціальні знання - тобто висококваліфіковану працю. Поширені покрівельні металеві штучні матеріали з полімерним або з пластізоловим покриттям, покрівля з гофрованої оцинкованої жерсті з багатошаровим скловолокнистим покриттям, покрівля з профільних алюмінієвих і сталевих листів та інші.

Однією з особливостей металевих покрівель є те, що зазвичай в асортименті виробника є повний комплект покрівлі з усіма необхідними елементами в широкій колірній гамі.

Оцинковані або залізні листи, захищені шаром сплаву, стійкого до корозії, покриті сплавом цинку, міді і титану. Для покрівельних робіт використовують покрівельні матеріали з оцинкованої сталі (традиційна оцинковка), можливі різні технології виробництва оцинковки. Досить високою якістю має холоднокатана гаряче-оцинкована сталь, що отримується з в процесі регульованою оцинковки холоднокатанной рулонної сталі у ванні з розплавом цинку. Продукція поставляється в листах і рулонах. Товщина матеріалу від 0,6 до 1 мм, ширина - 100-1000 мм. Цей вид покриття залежно від умов експлуатації забезпечує схоронність покрівлі протягом 30-100 років. Оцинковані листи застосовуються також для пристрою карнизних звисів, розжолобків, водостічних труб, підвіконних зливів, захисних фартухів димових і вентиляційних труб.

Неоцинкована сталь піддається корозії, тому вимагає регулярного догляду, недовговічна. Покрівлю із сталевих неоцинкованих аркушів фарбують олійною фарбою кожні 3 роки. Покрівлю з оцинкованих листів можна фарбувати через 8-10 років після її укладання.

Також популярний Aluzink (Алюцинк) - тонкий сталевий лист, захищений сплавом алюмінію і цинку в співвідношенні: 55% алюмінію, 43,4% цинку і 1,6% кремнію. При взаємодії алюмінію з киснем виникає оксидна плівка, яка перешкоджає корозії, тому алюцинк не темніє з часом, на відміну від оцинкованої сталі. Для облаштування покрівель використовуються і кольорові метали. Листи укладають по дерев'яній обрешітці, прибивається до стропіліни. При влаштуванні металевої покрівлі краще робити суцільну решетування з дощок з прокладкою з пергаміну. Такий запобіжний захід охороняє нижню сторону металевих листів від корозії і збільшує їх термін служби. До решетування листи кріплять кляммерами зі смужок оцинкованої сталі, закладених в стоячі фальци через 500-700 мм. Карнизний звис підтримується металевими Т-образними милицями, прикріпленими цвяхами до обрешетування.
Гидроизоляция - крыши дома.

Що таке фальц? Фальц - це шов, який утворюється при з'єднанні металевих листів - у нашому випадку - при монтажі металевої листової покрівлі. Відповідно фальцювання - це спосіб монтажу металевої покрівлі, при якому краї сусідніх листів металу згинають і міцно сполучають один з одним. Для виготовлення покрівлі методом фальцювання використовують будь-які листові або рулонні матеріали: сталь, мідь, алюміній, сплав титану і цинку. Фальцювання - найпоширеніший і трудомісткий спосіб монтажу металевої покрівлі. І самий надійний.

Особливості згину і з'єднання призводять до того, що існує кілька методик фальцювання і, відповідно, відомі стоячі і лежачі фальци, одинарні та подвійні (з одним загином кромки листа і двома). Різні типи фальців застосовують на одній покрівлі для збільшення надійності швів, що сполучають листовий покрівельний матеріал, покладений на даху. Уздовж ската влаштовують стоячі фальци, а лежачі фальци - горизонтальні або поперечні. Найбільш герметичним і вологонепроникним є подвійний стоячий фальц. І, водночас, найбільш трудомістким. Формують фальци або вручну - за допомогою дерев'яних молотків-киянок і на землі, і на даху, або за допомогою спеціального верстата для формування фальца і ручних або електромеханічних закочувальних машинок для з'єднання безпосередньо на покрівлі. Існує ще один різновид фальців - самозащелкивающиеся. Їх сполучають один з одним, не застосовуючи інструмент. Основними перевагами фальцевих покрівель є:
• гладкість поверхні, що забезпечує ефективне скидання води і снігу;
• попередня механізована заготівля елементів покрівельного покриття;
• мала маса, що полегшує навантаження на опорні конструкції;
• гнучкість, що дозволяє покривати дахи складної форми;
• незаймистість;
• листи не пробиваються при монтажі (кріплення за допомогою клямерів)

Фальцовані покрівлі із чистої міді Мідь - традиційний покрівельний матеріал. Особливо ефективна мідь при монтажі покрівель, що мають малий кут нахилу, вона гарантує довгий термін експлуатації. Протягом служби мідь змінює свій колір і фактуру, точніше змінюється не фактура, а її сприйняття спостерігачем. Можна сказати, що мідна покрівля з часом виглядає дорожче, що нехарактерно для більшості покрівельних матеріалів (про них можна сказати, що вони з часом виглядають "не гірше").

На початковому етапі терміну служби золотистої міді властиво потемніння, покрівля набуває приємний коричневий відтінок. Через два-три роки колір покриття плавно трансформується в темно-бурий, що нагадує колір темного шоколаду, пізніше мідна крівля набуває матово-чорний колір, а далі - відтінки темно-зелених тонів. Після десяти-п'ятнадцяти років експлуатації мідна покрівля покривається малахітово-зеленою патиною. Процеси трансформації обумовлені зовнішніми впливами, яким схильна мідна покрівля. Секрет міцності і довголіття мідної крівлі прямо залежить від процесу окислення. Завдяки йому мідь покривається надійної захисної структурою - патиною. Патина перешкоджає руйнівному впливу навколишнього середовища на мідну покрівлю, що в поєднанні з фальцевой покрівлею підвищує термін експлуатації дахів. Тому мідь і стала одним з найбільш затребуваних, елітних матеріалів для покриття крівлі.

Існують штучні способи патинування міді, що дають подібний результат відразу. Патина є природним захисним покриттям міді, надійно оберігає її від корозії і псування. Під патиною мідь практично невразлива ... Ця обставина безпосередньо відбивається на тривалості служби мідної крівлі, обчислюється не десятиліттями, а сотнями років. Мідь стійка в розбавлених кислотах, їдких лугах, морський, прісної питної та промислових водах, сухих газах та інших середовищах. Температура її плавлення становить 1083 ° С.

Неоціненними достоїнствами мідної крівлі є витонченість і краса зовнішнього вигляду, надійність і довговічність покриття, а також простота і пластичність при монтажі. Крім того, фальцева покрівля з міді забезпечує потужні герметичними і водонепроникними властивостями.

Фальцовані покрівлі з маловуглецевої нержавіючої сталі Нержавіюча сталь - це сплав хромосодержащего сталі. Мінімальний вміст хрому в стандартній нержавіючої сталі складає 12%. Хром забезпечує стали "нержавіючі" властивості, іншими словами підвищує її стійкість до корозії. Краща опірність корозії забезпечується оксидною плівкою, що покриває поверхню сталі. Цей надзвичайно тонкий шар також має властивість самовідновлюватися. Крім хрому типовими елементами цього сплаву є також молібден, нікель і азот. Нікель додається, головним чином, для покращення пластичності і в'язкості металу.
• Термін служби конструкцій з нержавіючої сталі складає до 50 років;
• Вироби з цього матеріалу практично не вимагають витрат на утримання;
• Міцний, стійкий матеріал;
• Забезпечує безпеку при пожежі і вибуху;
• Матеріал, який відповідає всім гігієнічним вимогам;
• немає необхідності фарбувати;
• можна піддати 100% переробці;
• добре формується, при необхідності піддається зварці;
• поєднується з будь-якими будівельними матеріалами: цегла, камінь, бетон, мармур, граніт, скло, метал, дерево, пластик;
• вибір різних видів обробки.

Маловуглецевої нержавіючої сталі властива висока пластичність і, як наслідок, здатність приймати об'ємну форму з плоского листа. При деформації в ній виникає зміцнення.

Металеві профільовані листи і металочерепиця - різновид штампованих сталевих листів, що імітують фактуру черепичної покрівлі. Листи товщиною 0,4-0,5 мм покривають захисним шаром цинку, цінкоалюмініевого сплаву або полімерного покриття, після чого способом холодної штампування їм надають форму різних видів традиційної черепиці. Основний профіль металочерепиці - "похила хвиля". Потім листи обробляють антикорозійним складом, покривають шаром поліестеру, пластизолі та інших полімерів, знизу - захисним лаком. Маса 1 м2 покриття - 5,5 кг. Для його укладання не потрібна суцільна обрешетка, а листи кріпляться шурупами з ущільнювачем. Довговічність металлочерепичной покрівлі - до 50 років.

• Термін служби металочерепиці складає до 20 років.
• Невелика вага 3,8-4,8 кг/м2 дозволяє знижує навантаження на несучі конструкції.
• Монтаж металочерепиці здійснюється в короткі терміни, і подальше обслуговування покрівлі мінімально.

Виробники випускають металочерепицю з різними полімерними покриттями. Попередньо гаряче-оцинкована сталь грунтується з двох сторін. Далі на нижню сторону наноситься шар захисного лаку, а на верхню - полімерне покриття, яке може бути наступних видів: • Найбільш недорогим полімерним покриттям металочерепиці є поліестер на основі поліефірної фарби, у нього низька механічна стійкість.
• Матовий поліестер має більш приємний зовнішній вигляд і виглядає набагато "багатше".
• Пурал - універсальне глянсове покриття, що витримує великі перепади температур. Його механічна стійкість вище поліестеру.
• Пластизол - саме товсте покриття до 200 мкм., Це декоративний полімер, що складається з полівінілхлориду і пластифікаторів. На його поверхні наносять тиснення, що імітує рельєф шкіри, штрихову насічку, завдяки чому дах, покритий металочерепицею "пластизол" не дає відблисків. Покриття стійке до механічних пошкоджень, проте відчутно в високих температур і має низьку стійкістю до УФ-випромінювання (при нагріванні прямими сонячними променями більш +80 º С) матеріал швидко, але рівномірно втрачає яскравість кольору.
• HPS200 - модифікація пластизольні покриття і забезпечує більш високу корозійну стійкість і адгезію матеріалу, за рахунок чого збільшено термін служби.

Профільні настили. Профнастили більш прості у виготовленні, ніж металочерепиця, що робить їх більш дешевими і доступними. Профнастил - оцинковані сталеві листи, піддаються холодної прокатці для отримання гофров необхідної форми і часто покриваються захисним шаром полімеру. По суті - профнастил це або металевий шифер з покриттям, або гофровані металеві листи - як подивитися. Товщина листа - 0,6-0,8 мм, ширина - 1100-1250 мм, довжина - 2-12 м, глибина профілю - 20-75 мм. Висота профілю і поперечне профілювання надають даху гарний вигляд і міцність. Листи покрівлі, мають повну довжину ската даху, легко і швидко встановлюються. Монтаж настилу здійснюється легко, без сторонньої допомоги, так як листи укладаються одним пластом, з коника дахів до ринви. Настил можна укладати на наявне покрівельне покриття, незважаючи на пору року або погодні умови.

Застосовуються такі листи для пристрою нескладних покрівель будинків і господарських будівель. Довговічність цього виду покриття визначається якістю і кількістю завданих захисних шарів. Для різання використовуються ножиці по металу, ножівка, ножиці - "гризуни" або ручна циркульна пила з твердим полотном.

Сталеві покрівельні панелі типу "сендвіч" Сендвіч панелі (можливо ще написання сендвіч і сандвіч панелі) - варіант для промислових, громадських будівель, іноді застосовується для житлових будівель в містах. Як правило, такі панелі мають тришарову структуру і виготовляються на технологічних лініях. В якості наповнювача використовується конструкційна мінераловатна плита на основі базальтових порід щільністю не менше 150 кг/м3 або пінопласт щільністю не менше 25 кг/м3. Покриття панелі для покрівлі - оцинкована і забарвлена ​​листова сталь, або ж сталь з полімерним покриттям. Товщина панелей для покрівлі може варіюватися від 40 до 200 мм, ширина 1100 мм, довжина - до 7000 мм., Маса 1 м2 - 11,3-14,6 кг.

З'єднання сендвіч-панелей здійснюється внахлест, як правило, із замком Z-LOCK, що забезпечує необхідну міцність і герметичність. Зазвичай, для запобігання сендвіч-панелей від механічних пошкоджень при транспортуванні і монтажі на пофарбовані поверхні наноситься захисна плівка з двох сторін (це відбувається при їх виробництві). Сендвіч-панелі поставляються пакетами, пакет герметично упаковується поліетиленовою плівкою, яка оберігає від попадання атмосферних опадів. Пакети з сендвіч-панелями укладаються на дерев'яні прокладки через прокладочний гофрокартон. Як правило, виробники покрівельних сендвіч-панелей пропонують поставку фасонних добірних елементів і кріпильних виробів.

Сендвіч-панелі використовуються при виготовленні утепленої покрівлі будівель та споруд, а також в якості підстави для настилу м'якої покрівлі будь-якого типу.

Разработка сайтов: MSGROUP