Карта сайта URC

Механічна міцність даху


Механічна міцність даху Стійкість і міцність даху цілком залежить від її несучої конструкції - кроквяної системи. Крокви приймають на себе тягар покрівлі, тиск снігу та пориви вітру. Конструкція даху повинна чинити опір механічних навантажень, як постійним (статичним) - від насипання і елементів монтажу, так і тимчасовим - сніговим, від руху людей і техніки і т.д. Навантаження, пов'язані з можливими переміщеннями між дахом і вузлами будівлі, також відносяться до тимчасових. Для того, щоб дах надійно виконувала свої функції і був стійким до впливів, необхідно:
• знайти оптимальний варіант конструкції;
• виконати розрахунок несучої частини;
• забезпечити оптимальне поєднання конструкційних матеріалів.
Кровельные работы - от профессионалов.
Кроквяну систему розраховують, виходячи з типу покрівельного матеріалу, а також звичайних для даної місцевості сили вітру і товщини сніжного покриву, передбачаючи запас міцності. Чим могутніше і надійніше несуча конструкція даху, тим більше навантаження вона може витримати. При розрахунках враховуються технічні характеристики застосовуваних матеріалів: коефіцієнти температурного розтягування і стиснення; межі міцності при розтягу, стиску і зрушенні; характеристики паропроникності і абсорбції вологи; характеристики старіння, в т.ч. збільшення крихкості і втрати термічного опору; еластичності; вогнестійкості.

Для отримання жорсткого каркаса крокви скріплюють між собою, а щоб дах не зірвало вітром, каркас надійно пов'язують з коробкою будинку. Найчастіше, при будівництві заміських будинків використовують дерев'яні крокви. Вони прості у виготовленні, легко встановлюються, для їх монтажу не потрібен підйомний кран, який необхідний для залізобетонних крокв.

Сьогодні для монтажу крокв будівельники використовують цвяхи, болти, шурупи, скоби, хомути. Вони ж використовуються і для зміцнення несучої системи даху. Самим слабким є цвяхове з'єднання крокв, оскільки в міру висихання деревини воно розхитується і втрачає міцність. З'єднання за допомогою болтів надійніші, хоча отвори, які свердлять для установки болтів, послаблюють дерев'яні крокви. Тому перевагу зазвичай віддають скобах і хомути, або використовують комбінації різних сполук. Існують і промислові методи виробництва дерев'яних кроквяних систем. Весь процес виготовлення крокв проходить в заводських цехах, крокви з'єднуються один з одним у великі конструктивні елементи - ферми, за допомогою стикових планок (цвяхових пластин), чим досягається особлива міцність з'єднань. Ці планки вдавлюють в крокви за допомогою спеціального преса.
Разработка сайтов: MSGROUP