Карта сайта URC

Гідроізоляційні матеріали


Мінеральні матеріали - це суміші (розчини) заводського виготовлення, що містять цементне в'яжуче, гідрофобізатори, наповнювачі і модифікатори. Водонепроникність забезпечують гідрофобні речовини, розподілені у всьому обсязі матеріалу. Ці речовини знаходяться також на поверхні повітряних пір, тому всмоктування капілярної вологи стає неможливим. Підставою для такої гідроізоляції може бути бетон, штукатурка, монолітну підлогу, цегляна кладка. Поверхня повинна бути рівною, шорсткою і всмоктуючої. Мінеральні гідроізоляційні матеріали прості й зручні в роботі, не вимагають грунтування. Їх наносять на зволожену поверхню в кілька шарів. Ці шари забезпечують високу адгезійну міцність з підставами, пропускають водяну пару, стійкі до впливу ультрафіолетового випромінювання. Їх рекомендують застосовувати для ізоляції ділянок цоколя будівель, схильних до впливу дощу, а також для гідроізоляції конструкцій, не схильних до утворення тріщин. До цементосодержащім мінеральним матеріалів відносяться Ceresit CX 1 і Polybit Polycap, а до рідким - Ceresit CO 81.

Полімерцементні матеріали

Полімерцементні матеріали - це складні цементно-піщані суміші з додаванням полімерів. Іноді в них додають мікроволокна, які забезпечують об'ємне армування гідроізоляційного шару і підвищують міцність матеріалу. Полімерні добавки збільшують рухливість суміші, підвищують водонепроникність, морозостійкість, стійкість до утворення тріщин і дії агресивного навколишнього середовища. Гідроізоляційні покриття на основі полімерцементних складів можуть бути жорсткими (однокомпонентними) і еластичними (двокомпонентними). Жорсткі застосовують для гідроізоляції цегляних, бетонних і залізобетонних конструкцій. Еластичні - для таких же конструкцій, якщо на них можуть утворюватися тріщини з розкриттям до 0,5 мм. До жорстких однокомпонентним матеріалів відноситься Ceresit CR 65, а до еластичним двокомпонентним - Ceresit CR 66, Ceresit CL 50 і Polybit Polyflex.

Гидроизоляция кровли

Полімерні матеріали

Полімерні матеріали - це пластичні матеріали на підставі різних смол, затверджувачів, пластифікаторів, наповнювача і інших добавок. Вихідними матеріалами для гідроізоляційних композицій є акрилові, поліуретанові і епоксидні смоли. Більшість полімерних матеріалів наносяться на сухі основи, але деякі можна наносити на вологі бетонні поверхні. До складу таких композицій входять компоненти з поверхнево активними добавками, що підвищують адгезію матеріалу до вологого основи. Ці матеріали еластичні, здатні перекривати тріщини в підставах, мають високу водонепроникність і адгезією, легко наносяться і швидко структуруються. Полімерні матеріали варто застосовувати для гідроізоляції залізобетонних промислових і санітарно-технічних споруд, очисних споруд каналізаційних і промислових стоків, резервуарів для зберігання агресивних рідин та захисту бетону від впливу хімічних розчинів. До акриловим полімерним матеріалам належить Ceresit CL 51, до епоксидним - Ceresit РЄ 49, а до поліуретановим - Polybit Polyflex UR і Polybit Polyflex URE.

 

Бітумні матеріали

Бітумні матеріали - це, перш за все, штучні нафтові бітуми, які є продуктом переробки нафти. Бітумні продукти можуть бути одно-і двокомпонентними, з натуральними або синтетичними наповнювачами, з волокнами для збільшення міцності при розтягуванні і т. д. Ці матеріали чинять опір дифузії, тому підставу (бетон, штукатурка, цегельна кладка) повинно бути сухим або, в крайньому випадку , злегка вологим. Підстава під бітумну гідроізоляцію необхідно грунтувати. Бітумні матеріали рідкої консистенції (бітумні суміші, емульсії) наносять щітками або методом розпилення. Матеріали проникають в основу, але не перекривають тріщини. Еластичні, тиксотропні мастики дозволяють отримувати відносно товсті шари, які перекривають дрібні і герметизують великі (до 3 мм) тріщини. Бітумні матеріали повинні бути захищені від дії прямих сонячних променів. Від механічних ушкоджень матеріали необхідно захищати стяжками, пінополістирольними плитами, технічними тканинами і т. д. До бітумних матеріалів відносяться Ceresit CP 41 і Polybit Polycoat.

Поряд з традиційними бітумними матеріалами останнім часом більш широке поширення отримали нові бітумно-полімерні матеріали. Вони мають більш високі показники технічних властивостей за рахунок міцності і еластичності армуючої основи, а також властивостей бітумно-полімерного в'яжучого. Це мастики і емульсії, а також рулонні матеріали, самоклеючі плівки, литий асфальт та інші.
Бітумно-полімерні мастики

Бітумно-полімерні мастики - це пастоподібні композиції на основі бітумів, модифіковані полімерами і каучуками, з добавками і наповнювачами, які покращують водонепроникність, деформативність і довговічність гідроізоляційного матеріалу.

На відміну від окисленого бітуму, використовуваного для виробництва і руберойду, і бітумних наплавляються матеріалів, при виробництві бітумно-полімерного в'яжучого використовується технологія модифікації бітуму полімером. При цьому бітум не тільки залишається в стабільному природному стані, але і набуває додаткові властивості, схожі з властивостями полімеру-модифікатора. В якості модифікаторів бітуму найбільше поширення одержали два типи полімерів: штучний каучук СБС (стирол-бутадіенстірол) і пластик АПП (атактичний поліпропілен). СБС - модифіковані бітуми більш еластичні та можуть мати температуру крихкості до - 40С. АПП-модифіковані бітуми більш жорсткі і теплостійкі, можуть мати температуру розм'якшення до 155С. Вони ідеально підходять для південних регіонів з високими позитивними температурами в літній період.

Бітумно-полімерні мастики бувають холодного і гарячого нанесення. Холодні мастики готують методом перемішування нафтобітуму, розріджувачі, наповнювача а також добавок, які пластифікуючо суміш. В якості розріджувачі зазвичай використовують нефрас, уайт-спірит, індустріальне масло, сольвент та інші. Бітумно-полімерні мастики можуть бути одне і двокомпонентними. Вони поставляються на місце виконання робіт в закритій заводській тарі. Застосовуються для захисту підземних споруд у вигляді обмазувальної гідроізоляції. До бітумно-полімерні мастики відносяться Ceresit CP 42, Ceresit CP 43, Ceresit BT 41, Ceresit BT 43, Polybit Bituplus, Polybit Polyplus, Polybit Polyglow.
Бітумно-полімерні емульсії (суспензії)

Бітумно-полімерні емульсії (суспензії) - це водні емульсії бітумів з мінеральними емульгаторами (тонкодисперсними порошками з тонкістю помелу менше 5 мкм) і синтетичним латексом. Емульсії використовують для захисту та ізоляції мінеральних поверхонь, а також для приготування асфальтових мастик, зазвичай використовуються в якості штукатурної гідроізоляції.

Разработка сайтов: MSGROUP