Карта сайта URC

М'які покрівельні матеріали

 
М'які покрівельні та гідроізоляційні матеріали виготовляють багато підприємств. Найбільш широко застосовуються покрівельно-гідроізоляційні матеріали є полотна, виконані з картону або негниючих матеріалів (стеклохолст, склотканина, поліестер), покриті або окисленим нафтовим бітумом або сумішшю бітуму з полімером. Залежно від змісту конкретного полімеру в бітумі, бітумно-полімерні матеріали діляться на:
• СБС-модифіковані (з вмістом (стирол-бутадієн-стирол) не менше 10-12 відсотків). СБС-матеріали відрізняються високою еластичністю при негативних температурах (нижче -20 º С);
• АПП-модифіковані (від 25% АПП-полімеру). Відрізняються високими (понад +120 º С)
кровельные  работи показниками теплостійкості.

СБС-матеріали природним чином користуються популярністю в регіонах з широкою річною амплітудою температур, а АПП - в районах сталого жаркого клімату.

У США, Європі і Японії взагалі не застосовуються матеріали на основі картону. У Японії переваги споживачів розподіляються наступним чином - 80 відсотків використовують покриття з окисленого бітуму, 15 відсотків - з холодостійких СБС-модифікованих бітумів та 5 відсотків - з теплостійких АПП-модифікованих. При високій щільності забудови і великій кількості висотних будівель застосовується не заміна покрівлі, а ремонт шляхом настилания нової покрівлі поверх старої матеріалами з окисленого бітуму. Враховуючи, що Японія імпортує майже всю нафту і, проводячи її через високу ступінь перегонки, пускають весь окислений бітум як граничний продукт нафтохімії на виробництво покрівель. Більш ранні фракції (придатні для виробництва полімерних продуктів) знаходять інше застосування в економіці країни.

У США 60 відсотків покрівель перекриті виробами з окисленого бітуму і по 20 відсотків - СБС і АПП-модифікованими полотнами (переважно в екстремальних районах Півночі США і південних штатів). Тут причина вибору окисленого бітуму зовсім інша. У США існує величезний сектор індивідуальної забудови та вікова традиція будівництва скатних покрівель, покритих різними типами кольорових бітумних черепиці.

У Західній Європі картина зовсім інша. Тут всі типи покрівель займають рівні сектори ринку. Окислений бітум - поширений у Великобританії, на ринку АПП-модифікованих полотен лідирує Італія, Німеччина лідирує у виробництві СБС-модифікованих покрівельних м'яких матеріалів, заповнюючи ними і свій, а й сусідні ринки. Бітумно-полімерні покриття надзвичайно довговічні - не менше 20 років служби.

Традиційні види руберойду на картонній основі а також металлоізол і фольгоізоли, для пристрою гідро-та пароізоляції, і в якості покрівлі на плоских дахах - ті м'які покрівельні матеріали, які займають велику частину від обсягу виробництва. Давно застарілі види руберойду на картонній основі укладають у багатошарові килими з допомогою покрівельних мастик. Покрівельний і підкладковий види руберойду використовуються як на плоских, так і на скатних дахах. Тридцять років тому в період будівельного буму Радянський Союз став одним з найбільших світових виробників покрівельних матеріалів. Але 80% покрівель житлового фонду країни зараз перекрито руберойдом, що вимагає заміни через 3, максимум 5 років після укладання.

Бітумні рулонні матеріали дуже чутливі до перепадів температури і різних атмосферних впливів, особливо до ультрафіолетових променів. Їх негативною властивістю є низька морозостійкість, що робить покрівельне покриття недовговічним. Мастики, якими склеюють полотнища, під впливом сонячної радіації також втрачають пластичність. І хоча традиційні бітумні матеріали найдешевші, через те що термін служби такої покрівлі не перевищує 5-7 років, сумарні витрати на підтримку даху в порядку протягом 40-50 років виявляються досить істотними з урахуванням все зростаючої вартості робочої сили. Більш високоякісними рулонними бітумними матеріалами є металлоізол і фольгоізоли, в конструкцію яких входить шар фольги.

Рулонні матеріали з бітумного і полімерного компонентів на нетканій основі з поліестеру або скловолокна і склотканини: це склобій, гідростеклоізол, бікрост, Лінокром, рубемаст, бікрост, стекломаст, рубестек та інші. Ці рулонні покрівельні матеріали на основі склотканини та будівельного бітуму з пластифікатором застосовується для верхнього та нижнього шарів покрівельного килима, а також для гідроізоляції будівельних конструкцій, включаючи підземні комунікації. Полімерний компонент надає таким матеріалам велику (в порівнянні з традиційними бітумними) пластичність і перешкоджає утворенню тріщин. Полотнища настилають методом наплавлення на основу з бетону, металу або приклеюють за допомогою мастики. При цьому перегрів покрівельного листа веде до погіршення його технічних властивостей. Недоліком більшості рулонних бітумно-полімерних матеріалів є необхідність багатошарового пристрою крівлі, причому часто з додатковим шаром гравію і кам'яної крихти зовні. Рулонні полімерно-бітумні матеріали використовуються на плоских і скатних покрівлях з ухилом до 25 °. При великих ухилах виникає небезпека зсуву покриття, пластичність якого в жарку погоду різко підвищується.

Так, наприклад, склобій ПСП - з грубозернистим посипанням з лицьової сторони, застосовується для верхнього шару покрівельного килима. Стеклобит приклеюється на підготовлену основу шляхом оплавлення покривного шару з нижнього боку методом зварювання внахлест. Розплавлення - газовими або іншими пальниками. Пристрій покрівлі можливо в будь-який час року, крім дощової та снігової погоди. Довговічність покрівлі при дотриманні технології покриття і правил експлуатації - не менше 15 років. Інші матеріали можуть наноситься шляхом оплавлення бітумного шару з нижнього боку полотна гарячим повітрям, без відкритого полум'я, що трохи знижує вимоги заходів техніки безпеки, у порівнянні, наприклад з відкритим полум'ям газоповітряних пальників.

Рубемаст. Застосовується для нижніх шарів покрівельного килима, приклеюється на підготовлену основу шляхом оплавлення покривного шару з нижнього боку, методом зварювання внахлест вільно лежачого матеріалу. Оплавлення проводиться пальниками, при цьому застосування рубемаст виключає використання приклеюють мастик при виконанні покрівельних робіт.

До безперечних достоїнств таких матеріалів відноситься підвищена, у порівнянні з традиційними покрівельними матеріалами, стійкість до впливу зовнішнього середовища; несхильність до гниття, висока механічна міцність на розрив, можливість укладання в будь-який час року. При повторному покритті не вимагає використання бітуму.

Бітумно-полімерні матеріали на негниючих основах, модифіковані термопластами, еластомерами, гумової крихтою, термоеластопласт: бікропласт, Бікроеласт, ізопласт, мостопласт, атактон, стекломаст Т, Елабіт, Люберіт, днепрофлекс, Термофлекс, філізол, днепромаст. Наприклад, бікропласт-АПП - модифікований рулонний бітумний наплавляється покрівельний та гідроізоляційний матеріал, призначений для пристрою покрівельного килима будівель і споруд різного призначення, а також для гідроізоляції.

Ці матеріали отримують шляхом двостороннього нанесення на скло або поліефірну основу бітумно-полімерного в'яжучого, що складається з бітуму, полімерної добавки та наповнювача. В якості захисного шару використовують грубозернисту, лускату, пилоподібний або дрібнозернисту посипання.

Бітумно-полімерні матеріали на основі скловолокна або поліефірних полотен - Icopal, "ИЗОФЛЕКС", "ТехноНІКОЛЬ", "ГЕРМОПЛАСТ". Ці матеріали отримують шляхом двостороннього нанесення на скло або поліефірну основу бітумно-полімерного в'яжучого, що складається з бітуму, бутадієнстирольного термоеластопласту або аналогічних полімерів і наповнювача. Для верхніх шарів покрівлі виробляються матеріали з грубозернистим посипанням з лицьової сторони і з поліетиленовою плівкою з іншого боку. Для нижнього шару покрівлі виробляються матеріали з покриттям поліетиленовою плівкою з двох сторін або з покриттям лицьової сторони дрібнозернистою посипкою.

Бітумно-полімерні матеріали на основі скловолокна або поліефірних полотен можуть застосовуватися у всіх кліматичних районах (особливо переважно його застосування в районах з суворим кліматом) при влаштуванні покрівель різних конфігурацій (а також фундаментів, підземних гаражів, тунелів, галерей); басейнів і каналів, мостів і віадуків, і т.д. Такі матеріали довговічні, водонепроникні, мають високу міцність, мають хорошу теплостійкість; піддаються укладанню при негативних температурах на будь-які підготовлені поверхні, у тому числі і на металеві.

Одношарові м'які покрівельні покриття на основі каучуку або нефтеполімерних смол. Як видно з назви, ці рулонні покрівельні матеріали не містять бітуму. В їх основі - синтетичний етилен-пропілен-дієновий каучук (СКЕПТ, EPDM) або інші полімери: ізопрена каучук, бутадієн-стирольний каучук, бутилкаучук, бутадієн-нітрильних каучук, поліхлоро-преновий каучук (СКЕПТ, EPDM) - найсучасніші види м'яких покрівельних покриттів, як правило, одношарові. Вони виготовляються на основі каучуку або нефтеполімерних смол і не містять бітуму. Їх можна використовувати на дахах будь крутизни, не боячись, що покрівля оползет. Така мембрана - високоякісний покрівельний і гідроізоляційний матеріал, що отримується шляхом вулканізації. Одношарову мембрану укладають на даху як без приклеювання ("вільно", навантажуючи шаром щебеню або закріплюючи механічно), так і наклеюючи за допомогою "самоклеїться" шару, клею або гарячого бітуму. У США близько половини покрівель робляться з одношарових мембран.

Переваги етилен-пропілен-дієнового каучуку визначаються особливостями його хімічної структури. Відсутність подвійних зв'язків у головного ланцюга молекули забезпечує термо-, атмосферо-і озоностойкость, стійкість до окислення і дії УФ-променів. Неполярні природа полімеру визначає його стійкість до дії полярних середовищ, в т. ч. і до води. Термін служби покриттів на основі СКЕПТ більше 20 років, при збереженні високих фізико-механічних показників і експлуатаційних властивостей, властивих класу полімерних покрівельних матеріалів. При цьому експлуатаційні витрати з утримання покрівель знижуються на 32 - 79% залежно від конструкції покрівлі. Висока еластичність при негативних температурах (відсутність тріщин при випробуванні на гнучкість на брусі з R = 5 мм. При -60 º С) допускає виконання покрівельних робіт навіть при негативних температурах до -20 ° С. При горінні така покрівля не виділяє токсичних продуктів згоряння і характеризується низьким димоутворенням і відсутністю негайних крапель розплаву, що вигідно відрізняє його від матеріалів на основі ПВХ. Пристрій покрівельного килима СКЕПТ виключає застосування гарячих технологічних процесів та відкритого вогню. Це дозволяє ефективно використовувати його як на звичайних об'єктах, так і на об'єктах з підвищеними вимогами до вибухо-і пожежної безпеки.

Застосування покрівельних систем, не приклеюються до основи, актуально при ремонті старих покрівель. У таких покрівлях неможлива ефективна просушування всього покрівельного пирога. При пристрої покрівель по не просушеної підстави з бітумних наплавляються часті розриви гідроізолюючого бітумного шару і відриви його від основи. Одношарові м'які покрівельні покриття на основі каучуку або нефтеполімерних смол такого недоліку позбавлені
кровельные  работи.

Разработка сайтов: MSGROUP