Карта сайта URC

Конструкція даху: мауерлат, крокви, решетування, карнизи, мансардні вікна


Основними несучими елементами даху є мауерлат, крокви і обрешетування. Пов'язані між собою деталі даху утворюють кроквяну ферму, в основу якої закладено один або кілька трикутників, як найжорсткіша геометрична фігура.
Мауерлат
Гидроизоляция - кровельные материаллы
Мауерлат являє собою брус, покладений по обрізу зовнішніх стін і призначений для спирання підстав несучих крокв. До вінцях зрубу мауерлат кріплять металевими скобами з заершеннимі кінцями. У кутах мауерлат пов'язують врубками в полдерева і скріплюють скобами, цвяхами або стяжними болтами.

Крокви


Крокви поділяють на дві основні групи: наслонние і висячі.

Похилі крокви


Дахи з похилими кроквами влаштовують у будинках, що мають середні опорні стіни. Похилі крокви впираються нижнім кінцем у мауерлат і через нього передають на стіну навантаження від ваги конструкцій даху. Тому наслонние крокви застосовують в будівлях з масивними стінами, які в змозі сприймати розпірні навантаження від крокв.

Висячі крокви


Висячі крокви застосовують рідше, так як в цьому випадку потрібно більше ретельне виготовлення вузлів і стяжок. Однак ці крокви не передають на стіни горизонтальні навантаження, тому їх влаштовують у будинках з легкими стінами.
Решетування

Решетування крокв необхідна для настилу покрівлі і являє собою сукупність брусів, покладених перпендикулярно кроквяних ніг. Залежно від виду покрівлі обрешітку виконують з дощок, тесу або брусків, що укладаються впритул або вразрядку.
Суцільна решетування

При суцільній решетування дошки зазвичай укладають на крокви паралельно коника. Але краще, якщо спочатку на крокви паралельно коника укласти через 500 - 1000 мм бруски або дошки, а на них настелити суцільним шаром дошки або тес уздовж спуску, від коника до звису. Суцільну обрешітку влаштовують під м'яку покрівлю (руберойд, толь), азбестоцементні плитки і т. п.

Розріджена решетування


Розріджена решетування цілком підходить для сталевої крівлі, глиняної або цементно-піщаної черепиці, а також для хвилястих азбестоцементних листів (шиферу). Обрешеточние бруси прибивають до крокв цвяхами, довжина яких дорівнює товщині двох брусів.
Крім мауерлата, крокв і обрешетування в конструкції даху присутні додаткові кріпильні елементи: ригелі, стійки, підкоси, розпірки. Вони служать для додання додаткової жорсткості кроквяної фермі.

Карнизи


За традицією карнизи влаштовують з деревини, обшиваючи дошками кінці кроквяних ніг. Карнизи можуть бути відкритими та закритими. Відкриті карнизи застосовують рідко. Найчастіше використовуються закриті карнизи. Якісна щільна підгонка обшивки і фризів карнизів виключить продування горища і потрапляння в нього снігу. В останні роки для обшивки карнизів все частіше стали використовувати євровагонку, що дозволяє з достатньо великою щільністю підігнати всі елементи обшивки.

Слухові і мансардні вікна


Розміри слухових і мансардних вікон розраховують, виходячи з умов нормальної освітленості горища, а їх форма диктується архітектурними міркуваннями. Окрім своєї основної функції освітлення горища слухові і мансардні вікна служать і для провітрювання горищного частини будинку, тому їх розташовують на протилежних схилах даху. У двосхилих дахах слухові вікна звичайно не встановлюють, а освітлення горища здійснюється через віконні прорізи у фронтонах.

Покрівля слухового вікна є продовженням основної крівлі і виконується вона з того ж покрівельного матеріалу. У сучасних покрівлях з використанням таких матеріалів, як металочерепиця, слухові вікна влаштовують в одній площині з дахом. Такі вікна повинні мати високу герметичністю, тому що знаходяться під постійним впливом атмосферної вологи.
Разработка сайтов: MSGROUP